Menu

Araba tutması nasıl geçer

PAYLAŞ!

Araba ile seyahat ederken kendinizden vazgeçiren, hayattan soğutan araba tutması nasıl geçer, araba neden tutar, yol tutması nasıl geçer gibi sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Araba tutması oldukça zor bir hastalıktır. Eğer araba tuttuysa tutanlar bilir çok kötü olursunuz. Ömrünüzden ömür gider hele birde uzun yola çıktıysanız o yol bitmez. Araba tutmasının etkisinden günlerce çıkamazsınız. Yol tutmasının belirtileri halsizlik, bulantı ve baş ağrısı olarak ortaya çıkar. Eğer sizde araba tutmasına çözüm arıyorsanız okumaya devam edin.

Araba tutması nasıl geçer

Araba tutmasının nasıl geçeceği hakkında birçok doğal yöntem önerilmektedir. Ancak siz bu doğal yöntemleri denemeden önce doktorunuza başvurursanız sizin için daha iyi olur. Doktorlar tarafından araba tutmasını engelleyecek ilaçlar vs verilecektir. Bunun dışında tavsiye edebileceğimiz doğal yöntemler şunlardır. Yol boyunca tuzlu bir şeyler atıştırmak midenizi yatıştırır. Örneğin: tuzlu çubuk kraker. Uyuyabiliyorsanız direkt uyuyun, bu midenizin bulanmasını önleyecektir. Göbek deliğinizin üzerine çapraz olacak şekilde iki yara bandı yapıştırabilirsiniz. Yolculuğa başlamadan önce fasulye yutabilirsiniz. Arabayı siz sürerseniz mideniz bulanmaz.

15 – 16 yaşlarına kadar araba tutması bende de sık sık oluyordu. Yolculuk yapmaya korkardım. Özellikle şehir içi otobüslerde bulunan ters koltuklar benim için bir kabus olurdu. Dakikalar içerisinde midem bulanırdı. Bu sorunu nasıl aştınız derseniz herhangi bir ilaç kullanmadım bu doğal yöntemleri de uygulamadım. Bu sorunun üstüne giderek daha çok seyahat yapmaya başladım. Bu süreçte kendime olan öz güvenim ve cesaretim arttı. Şuan günlerce yolculuk yapabilirim.

Doktora gittiğinize size şu üç ilaçtan birini yazacaktır. Xamamine, Dramamine, Anti-Em. Araç tutması için doktora başvurulduğunda doktor tarafından yazılan ilaçlar bunlar. Aşağı yukarı hepsi aynı etkiyi göstermektedir. Unutmadan bunlar doktorunuz tarafından kontrollü bir şekilde veriliyor. Almadan önce mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Eğer sizinde araba tutması nasıl geçer için doğal yöntem önerileriniz varsa, lütfen bizimle “yorum” kısmından paylaşın.

PAYLAŞ!

cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir