Menu

Askere giderken ne götürülür

PAYLAŞ!

Her Türk erkek vatandaşı Askerlik görevini vakti zamanı gelince, Türkiye Cumhuriyetini korumak ve dışarıdan gelecek her türlü tehdide karşı kollamak için askerlik görevini yerine getirip savaş sanatını öğrenmek zorundadır. Askere giderken ne götürülür, askerlik denince akla gelen birçok şey vardır ancak bu listenin başında nöbet, mıntıka ve içtima gelir.

Askere giderken ne götürülür

Askerlik vazifesini yerine getirmek isteyen genç arkadaşlarımız, askere giderken ne götürülür gibi soruların cevabını bilmediği için istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Askerlik vazifenizi yapmak için birliğinize teslim olacağınız zaman yanınızda hiç bir şey götürmenize gerek yok her şey size verilecektir. Sadece tıraş takımı ve köpük almanız yeterli olacaktır. Ancak ilk zamanlar askeriye içerisinde yabancılık çekeceğiniz için bir kaç adet iç çamaşırı ve çorap almanız sizin için iyi olur. Bu tür hijyen isteyen çamaşırları ilk zamanlarda yıkamanız biraz zor olacaktır. Kullan at yapabilirsiniz. Yanınıza öyle ahım şahım para almanıza gerek yok. Bir miktar harçlık almanız yeterli olur. Yemin töreninize kadar kantinden pek alışveriş yapamayabilirsiniz. Mutlaka birliğe teslim olmadan önce banka kartı çıkartın, aileniz para göndermek istediğinde zorluk çekmeyecektir. Boynunuza asılan bir cüzdan mutlaka alın. Her sabah saat 05:30’da tıraş olacağınız için cildiniz tahriş olabilir. Tahrişi önleyici losyonlar alabilirsiniz. Tıraş takımına çok para vermeyin, Derby, permatik vs işinizi görecektir. Şafak sayan plastik kol saatleri mevcut sizin için iyi olabilir, su geçirmemesine dikkat edin.

Askerliğiniz sırasında çok sağlam arkadaşlıklar edineceksiniz. Sizin için önemli üç şey olacaktır. Çarşı, arkadaşlık ve şafak helede arkanızda bir bekleyen varsa 🙂 şimdiden hayırlı tezkereler..

PAYLAŞ!

cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir