Menu

Tatile gidilecek yerler

PAYLAŞ!

Her sene tatile gidilecek yerler için plan yapıp ertelemek zorunda kalıyorsanız 2018 sizin için bol bol tatil yapabileceğiniz güzel bir yıl olabilir. Bu konuda Türkiye’de tatile gidilebilecek olmazsa olmaz yerlere değindik.

tatile gidilecek yerler

Antalya / Kaş
Antalya’nın bana göre en güzel ilçesi olan Kaş ölmeden önce mutlaka gidilip görülmeli, kaşın muhteşem havasını bir gecede olsa mutlaka solumalısınız. Bütün bir yılın yorgunluğunu bu şekilde atabilirsiniz.

Balıkesir / Ayvalık
Tarihi yaşamak için gidilip görülmesi gereken bir yer. Eşi benzeri bulunmayan mutfak lezzetleriyle sizi sizden alabilir. Huzurlu bir tatil geçirmek için ayvalıkta tatil yapmayı düşünebilirsiniz.

İzmir / Çeşme
Hayatınızda çeşmeye hiç gitmediyseniz düşünebilirsiniz. Hani derler ya ” yürüyorsun yürüyorsun deniz derinleşmiyor..” işte burası çeşme. Kışın gitmenizi tavsiye etmem sizlere terk edilmiş bir kasabayı andırabilir.

Muğla / Fethiye
Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri. Tertemiz havasıyla sizleri oksijen almaya doyurabilir. Yaz aylarında bir çok turistin akın ettiği ancak yinede güzelliğini yitirmeyen şirin beldemiz. Yamaç paraşütü severlerin sık sık ziyaret ettiği fethiye, güzel koyları, olağan üstü mağaralarıyla adeta bir cennet.

İzmir / Dikili
Zümrüt yeşili denize sahip olan Dikili, İzmir’in en gözde tatil beldelerinden bir tanesidir. Bu belde her yıl kendine bir şeyler katarak gelişiyor. Tam anlamıyla yazlıkçılar için güzel bir yer. Dikili beldesinde ayvalık tostu, kumru ve dondurma keyfini yaşamanız şiddetle tavsiye edilir.

Mersin / Ayaş
Gidenlerin bir daha gitmek istediği Ayaş, tarihi dokusuyla sizleri büyüleyebilir. Hem zamanda yolculuk yapayım hemde güzel bir tatil geçireyim diyorsanız Ayaş sizin için oldukça ideal bir beldedir.

Mersin / Anamur
Muz üretimiyle tüm dünyaya ün salan Anamur, yeyip yiyebileceğiniz en güzel muz’un başkentidir. Oldukça sakin bir denize sahiptir. Bütçesini düşünen tatilcilerin akın akın geldiği bu belde sanılanın aksine oldukça ucuzdur. Türkiye’nin en derin mağazasını içerir.

Balıkesir / Akçay
Su deyince akla gelen tatil beldesi Akçay, tatilcilerin bol bol ziyaret ettiği bir beldedir. Lokma seven her tatilci bir de Akçay’da tatil yapmalı. Denizin ortasından çıkan kaynak suları yüzünden oldukça soğuktur.

Tekirdağ / Kumbağ
Sörf sporunu seven tatilciler için vazgeçilmez bir tatil beldesidir. Kumbağ adını kumsallarından ve oldukça meşhur olan üzüm bağlarından almaktadır. Denize ve güneşe doymak isteyen tatilciler tercih eder.

Adana
Bonus olarak sizlere Adanayı önerebilirim. Kendine has dünya lezzetlerine sahip olan Adana’da kebap yanına da şalgam içmezseniz çok şey kaybedebilirsiniz. Tarih bakımından zengin olan Adana’da taş köprü ve büyük saat gibi nadide eserleri görebilirsiniz. Türkiye’nin en uzun köprüsünden tutun muazzam manzaralı çukurova üniversitesine kadar gezebilirsiniz. Ancak Adana’ya yaz sezonunda gitmeniz pek önerilmez.

Eğer sizde tatile gidilecek yerleri bizlere önermek isterseniz lütfen “yorum” olarak belirtin.

PAYLAŞ!

cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir